Звідси визволяли Харків

23 серпня відзначається день визволення Харкова від фашистських загарбників та День міста. А чи ви знали, з якого місця починалося визволення Харкова?

В одному з мальовничих куточків Харківщини – селищі Солоницівка Дергачівського району знаходиться Національний меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва» – провідний регіональний воєнно-історичний музей Слобожанщини.

Саме у цьому місці у серпні 1943 року знаходився командний пункт генерал-полковника І.С.Конєва. Звідси війська Степового фронту отримали наказ командувача про вирішальний штурм міста Харкова.

23 серпня 2005 року тут було урочисто відкрито музей «Харківщина у роки Другої світової війни 1939-1945 років». Будівля музею споруджена за спеціальним проектом з використанням принципів безбар’єрної  архітектури.

У музеї можна побачити зброю того часу, військову форму, нагороди, листи солдатів, портрети героїв Радянського Союзу, історичні фотографії.

Особливо вражають панно «Битва на Курській дузі» та залишки літака Як-7Б, знайдені на території смт Пересічне Дергачівського району.

Застосування в експозиції сучасних мультимедійних та аудіовізуальних засобів сприяє поглибленню емоційного сприйняття трагічних подій воєнного лихоліття, розкриває атмосферу часу, настрої пересічних громадян, викликає співчуття, а внаслідок цього – і розуміння всіх жахів, породжених війною.

Експозиції та виставки музею висвітлюють події не лише Другої світової війни, а й локальних воєн і конфліктів XX століття та сучасної воєнної  історії, зокрема події у зоні АТО.  

Біля музею можна побачити справжній танк Т-34/85 та 57-мм протитанкову гармату зразка 1941 року.

Зазначимо, що меморіальний комплекс став традиційним для Харківської області місцем проведення культурно-масових заходів, пов’язаних з подіями Другої світової війни та сучасної воєнної історії, прийняття присяги військовослужбовцями, фестивалів військово-патріотичної пісні, випускних вечорів, весільних церемоній.

Важливо, що на екскурсії до цього музею призводять багато дітей, а значить пам’ять про великий подвиг наших предків буде жити вічно!

Меморіальний комплекс працює щодня з 9:00 до 17:00. Білет до музею (без екскурсії) для дорослих коштує 31 грн., для школярів і студентів – 20 грн.