Вхід в оновлений харківський зоопарк для туристів буде платним

Вхід в оновлений харківський зоопарк, який планується відкрити після масштабної реконструкції 23 серпня, буде безкоштовним для жителів міста Харкова, проте платним для мешканців Харківської області і приїжджих з інших міст або країн.

Про це 19 травня повідомив журналістам секретар міськради Ігор Терехов. Точна вартість вхідних квитків ще не визначена.

«Наш зоопарк буде родзинкою не тільки Харкова, але і всієї України. Тому ми будемо утримувати його в тому числі за рахунок туристів. Візьміть Київ: там сходити втрьох в зоопарк коштує близько 500 гривень. У нас буде не менше: приїхала людина з іншого міста – нехай заплатить 200 гривень за дорослий квиток і 100 гривень за дитячий», – зазначив Терехов.

Відповідаючи на уточнююче питання про те, як на вході будуть ідентифікувати саме харків’ян, Терехов розповів, що в місті планується запуск картки харків’янина. З її допомогою можна буде їздити в муніципальному транспорті, оформляти знижки в супермаркетах і медцентрах, заходити в зоопарк і так далі.

Вхід в парк Горького залишиться безкоштовним для всіх.

Нагадаємо, масштабна реконструкція Харківського зоопарку почалася в 2016 році. Після завершення реконструкції зоопарк придбає новий вид: між відвідувачами і тваринами будуть максимально прибрані клітини і бар’єри, а також з’являться різні зоогеографічні зони. Відкрити реконструйований зоопарк планується до Дня міста в 2021 році. Будівництво ведеться на багатьох локаціях. Зокрема, на території зоопарку вже з’явилися майбутні експозиційні зони – «Стежка тигра», «Королівство слонів», «Африканське сафарі», «Будинок жирафів» в «Африканській савані» і «Планета мавп», де вже живуть перші мешканці. Повинні побудувати ще локації «Дика Австралія», «Амазонский ліс», «Річкові берега» та інші.

Крім того, на території зоопарку триває облаштування океанаріуму, слоновника, жирафятника й інших локацій, які мають свої особливості і технічні складності. Планується, що за умови виконання вимог і норм Європейської асоціації зоопарків та акваріумів Харків отримає колекцію нових тварин – слонів, жирафів, білих ведмедів, пінгвінів.