У Харкові відкрили оновлений музей астрономії

29 січня відкрився оновлений і реконструйований Музей астрономії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

У музеї можна ознайомитися з розвитком астрономічних досліджень у Каразінському університеті, дізнатися про видатних астрономів, які тут навчалися і працювали.

Тут знаходиться колекція старовинних астрономічних і геодезичних інструментів різних галузей астрономії, фізики, геодезії, сейсмології, приладобудування і суміжних напрямів.

Найстарішим в колекції є повторювальне коло Борда 1811 року – універсальний кутомірний інструмент для геодезичних спостережень.

Всього в колекції Музею зберігаються інструменти від початку XIX століття і до наших днів, що дає можливість досліджувати і вивчати становлення і розвиток астрономії в Харкові, Україні та світі.

У Музеї астрономії також представлені документи з наукової спадщини відомої астрономічної династії Струве, представники якої працювали в Харківському університеті.

В архівному залі Музею представлені книги з бібліотеки Отто Струве, зокрема видання XVIII і XIX століть, праці таких відомих вчених, як Галілео Галілей, Кеплер, Лаланд, Деламбр, Ейлер, Лаплас та інших.