«Сузір’я художників. Василь Ганоцький та його учні». Від портретів владних дам до ремейків шедеврів світового живопису

Портрети у реалізмі, пейзажі в імпресіонізмі та натюрморти. 3-го вересня у Харківському художньому музеї пройде відкриття виставки картин «Сузір’я художників. Василь Ганоцький і його учні».

Більша частина полотен – портрети, недарма в колах митців Ганоцького називають майстром цього жанру в Україні. Є тут образи владних дам, відомих діячів культури, дітей, членів родини, а також ремейки шедеврів світового живопису (мова про картину «Викрадення» – це інтерпретація відомої роботи «Викрадення Європи» Валентина Сєрова).

Невимушеність композиції, розкутість і одночасно строгість форм, чітка передача характеру людини за допомогою тонких деталей – погляду, міміки обличчя, одягу – все це говорить про глибокий талант живописця.

Особливі у художника пейзажі, виконані в імпресіонізмі. У них зібрано все багатство відтінків і кольорів. На полотнах зображені різні пори року. Головне в картині – враження і емоція від моменту природи. Велика частина робіт – сонячні морські види.

Не останнє місце у творчості майстра пензля посідають яскраві і соковиті натюрморти. У цьому жанрі Ганоцький показав себе як живописець за допомогою колористики.

Крім робіт художника, на виставці представлені картини його учнів: М. Пономаренка, Н. Третьякової, І. Калюжної, А. Крушина та інших.

Довідка. Художник-живописець Василь Ганоцький народився 5 жовтня 1951 року в Криму в селі Суворове Красноперекопського району. Мистецьку освіту здобув у Кримському художньому училищі імені М. Самокіша, а потім у Харківському художньо-промисловому інституті (тепер Харківська художня академія дизайну і мистецтв). На формування особистості Ганоцького як живописця вплинула дружба з народним художником А. Константинопольським, який був багато років його наставником.

Після інституту художник отримує посаду асистента викладача кафедри малюнка, а пізніше стає старшим викладачем кафедри живопису, на даний момент він її очолює, є професором Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

З 1980-го він бере участь у Всесоюзних, республіканських, а потім і міжнародних виставках. З 1983-го – член Національної спілки художників України.

Ганоцький малює у жанрах: портрет, пейзаж, натюрморт. Він створив галерею образів історичних постатей та відомих сучасників.

Учасник багатьох обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок; лауреат (2001, 2002, 2003) і дипломант (2007) обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена». Лауреат регіонального рейтинг-проекту «Харків’янин століття» у номінації «Діячі науки, культури і мистецтва» (2001) Національної іміджевої програми «Лідери XXI століття»; лауреат мистецької премії у галузі образотворчого мистецтва за створення високохудожніх творів у галузі живопису від Харківської міської адміністрації (2006).

Олександра Суфіянова