Слон Аун чекає в гості харків’ян на День міста

Жираф, бегемот, слон, мавпи, тигри, вовки, плямисті олені і багато інших представників фауни – Харківський зоопарк готують до відкриття до Дня визволення міста.

23 серпня зоосад відкриє свої двері для відвідувачів. До цієї події готувалися не один рік, а цього літа вийшли на фінішну пряму. За кілька днів до урочистої події там побував кореспондент kharkivtravel.com.ua

До екскурсій готові дві зони: «Стежка тигра» і «Африканська савана» (інші території в зоопарку планують завершити вже після відкриття). У першій – ведмеді, тигри, вовки, плямисті олені і японські макаки, друга зона – володіння слона Ауна – для нього збудували величезний вольєр, де він може вільно гуляти на просторій території (як відомо, в Харків він потрапив п’ятирічним слоником з голландського звіринця; в листопаді 2020 року відзначив свій 23-й день народження); жирафа, бегемота і мавп. Для тварин максимально створені ті умови, в яких вони перебували б в дикій природі.

У найближчому майбутньому тут з’являться місцини для пінгвінів, кенгуру, шимпанзе, орангутангів, яких до цього ще не бачили харків’яни, крім того, в зоопарк прибудуть білі ведмеді, кілька слонів та інші види тварин.

Спершу зоосад працюватиме в адаптаційному режимі, це робиться для того, щоб звірі не отримали стресу через великий наплив людей після п’ятирічної перерви. У зв’язку з цим, за твердженням представників зоопарку, максимальна кількість відвідувачів не повинна перевищувати 5 тисяч осіб на день.

У першу чергу екскурсії організують для пільгових категорій харків’ян, потім для дітей співробітників комунальних підприємств. Список відвідувачів збільшать поетапно, а з осені у гості до тварин можуть прийти всі бажаючі жителі міста за Карткою харків’янина. Інші регіони потраплять в зоопарк приблизно з жовтня 2021 року. Вхід для місцевих обіцяють безкоштовним, а ось приїжджим доведеться купувати квитки.

Для тих харків’ян, яким хочеться побувати в гостях у тварин відразу після відкриття, в зоопарку проводять розіграш квитків. Три з них вже позаду, ще дві вікторини на цю тему планують найближчим часом. За словами прес-секретаря зоопарку Жанни Сусло, переможцям прийде повідомлення з QR-кодом. Після цього їм подзвонять і узгодять зручний час відвідування. До речі, про подібні вікторини інформація є на сайті зоопарку і в соцмережах. Усього розігрують по 200 квитків.

Текст: Олександра Суфіянова

Фото: Вікторія Зова