Сковородинівська криниця – джерело натхнення

Сковородиновская криница

Хто з нас не любить прогулянки лісом, де можна подихати свіжим повітрям, подумати про прекрасне і помилуватися первозданною красою природи? Думаю, всім нам таке заняття до душі. У Харківській області є чимало чудових для цього місць.

Бабаевский лес подснежники-

Недалеко від Харкова знаходиться селище Бабаї, оточене надзвичайно красивим Бабаївським лісом. Навесні, коли тільки-тільки зійде сніг і промені сонця прогріють землю, блакитний килим з пролісків покриває всю його територію. Запах стоїть непередаваний. Тут завжди в цю пору можна зустріти велику кількість бажаючих зробити красиві фото і просто насолодитися красою природи. Багато хто виїжджає сюди на перші весняні прогулянки і пікніки.

комплекс Сковорода

У глибині лісу є дуже мальовниче місце – лебедине озеро, де дійсно плавають ці граціозні птахи. Але вони не єдині мешканці озера, з ними прекрасно вжилися гуси та качки. На березі озера розташований ресторанний комплекс “Сковорода”, названий на честь українського письменника і філософа, який дуже любив бувати в цих місцях.

ресторанный комплекс Сковорода

Ресторанний комплекс включає в себе банкетні зали, баню, а також спеціальні місця для лову риби, яку тут же можуть для вас приготувати.

Скоріш за все, завдяки саме цьому комплексу, вся прилегла територія підтримується в чистоті, а поруч є велика безкоштовна парковка.

комплекс Сковорода Хатинка

Однак Бабаївський ліс не тільки дуже гарне місце для прогулянок і відпочинку, він відомий ще й тим фактом, що тут знаходиться джерело “Холодна Сковородинівська криниця”.

Існує легенда, згідно якої сам письменник і філософ Григорій Сковорода знайшов і розкопав це джерело. Вода в ньому дуже холодна і має незвичайний присмак. Цей факт і призвів до назви джерела. У 1960 році біля нього було встановлено меморіальну дошку про те, що джерело є пам’ятником культури і історії. Наразі він вважається гідрологічною пам’яткою природи.

Бабаи Сковородиновская криница

“Господь в своїй безмежній милості зробив все потрібне простим, а все складне непотрібним”

Григорій Сковорода

У 70-х роках XVlll століття Григорій Сковорода, подорожуючи Слобожанщиною, неодноразово зупинявся у свого друга, священика Я.Правіцького в Бабаях. Жив в невеликому будиночку при церкві, який, на жаль, не зберігся до наших днів. Однак є й інша версія про те, що філософ жив у будинку поміщика П.А.Щербініни. Будова збереглося, але знаходиться в напівзруйнованому стані.

Сковородиновская криница Бабаи

“Люди живуть почуттями, а для почуттів байдуже, хто правий”

Григорій Сковорода

Саме Бабаївський ліс надихав українського письменника на написання нетлінних творів і був його улюбленим місцем відпочинку. Тут він створив “Байки Харківські”, які і зробили відомим селище Бабаї.

“Найбільша втрата – це втрата часу”

Григорій Сковорода

Якщо ви ще не були тут, то обов’язково найближчим часом варто це зробити. Море позитивних емоцій, прилив сил і натхнення вам будуть забезпечені!