Салтівське море

Слобожанщина багата мальовничими і дуже цікавими місцями, в яких, побувавши одного разу, неодмінно хочеться повернутися туди знову. Про одне з таких місць і піде мова.

У декількох десятках кілометрів від Харкова знаходиться смт Старий Салтів. Він розташований на двох берегах Печенізького водосховища, яке в народі називають Салтівське море. Під’їжджаючи до нього, відкриваються незабутні краєвиди, які нікого не можуть залишити байдужими. Широке і величне Печенізьке водосховище переливається на сонці від бірюзово-смарагдового до глибокого синього кольору.

Переїжджаючи його через дамбу, з двох сторін можна милуватися вітрильниками й яхтами, які яскравими плямами рясніють по поверхні блакитної води. Старий Салтів є центром вітрильного спорту в Харківській області. Тут знаходяться п’ять яхт клубів, в яких, при бажанні, можна замовити водну прогулянку по водосховищу або взяти урок віндсерфінгу. З травня по жовтень можна урізноманітнити своє дозвілля і відкрити для себе вітрильний сезон.

У північній частині водосховища знаходиться село Верхній Салтів, де в 1185 році на Кончаковому полі відбулася битва з половцями. Саме вона була описана в “Слові о полку Ігоревім”. Тут проводилися численні розкопки, і в 1900 році був знайдений могильник кочових племен, який і дав назву салтово-маяцькій культурі.

Старий Салтів – це справжня перлина розважальних центрів і баз відпочинку на будь-який смак. Втім, тут відмінно можна відпочити і бюджетному туристу – з наметом і вудкою. До речі, води водосховища багаті рибними мешканцями, такими як лящ, плотва, окунь, щука. І часто можна спостерігати рибалок з двох сторін дамби.

Більш вимогливому туристу припадуть до смаку бази відпочинку з корпусами, в яких є всі зручності. На території баз є кафе та їдальні, в яких дуже смачно готують. А також в теплу пору року відкрито пункт прокату човнів і катамаранів. У вихідні для дітей досвідчені аніматори проводять різні цікаві програми. А вечорами дорослим теж не доводиться нудьгувати, так як передбачені запальні дискотеки.

Ще одна велика перевага Старого Салтова – його чисте хвойне повітря. Завдяки тому, що в основному всі бази відпочинку знаходяться в оточенні хвойного лісу, запах тут просто непередаваний.

Любителям полювання тут теж обов’язково сподобається. В тутешніх лісах водяться куниці, зайці, олені. Однак їх відстріл можливий тільки на території мисливських господарств.

Старий Салтів, без сумніву, гідний вашої уваги! І відвідавши його один раз, вам захочеться сюди повернутися знову.