Родзинка селища Докучаєвське, або Міські джунглі

А ви знали, що відразу за Роганським житловим масивом Харкова, в селищі Докучаєвське, на території в 23 га знаходиться величезний дендропарк? Він відноситься до Харківського аграрного університету ім.Докучаєва, і є не тільки прекрасним майданчиком для студентської практики, але і відкритий для всіх бажаючих.

Парк був заснований ще в 1972 році з метою збереження і вивчення дерев і чагарників рідкісних і зникаючих видів. Всього тут зростає 701 вид, 64 різновиди та 52 сорти різних рослин, 80% з яких – екзотичні.

Дендропарк оточений полем жита, яром і ідеально рівним сосновим лісом, який теж був висаджений людьми.

У самому дендропарку немає асфальтованих доріжок і лавок, як у традиційному парку відпочинку: він більше нагадує міські джунглі.

І саме цим він і привабливий: своєю дикою красою і природністю. Протоптаними стежками тут можна гуляти, щонайменше, півгодини, а то й годину, розглядаючи незвичайні колючки на акації або дубову алею.

Втім, деякі відвідувачі влаштовують на галявинах сімейні пікніки, що не заборонено правилами дендропарку. Але палити багаття, вигулювати тварин і смітити тут категорично не можна.

Якщо ви любите дику природу, свіже повітря і море зелені – вам однозначно сюди. А ще це прекрасне місце для фотосесій. Цей, на перший погляд, скромний дендропарк нікого не залишить байдужим.