Прованс під Харковом: скільки коштує фотосесія на лавандовому полі

У селі Леб’яже Чугуївського району Харківської області сім’я висадила лавандове поле біля свого будинку. Поки сусіди-фермери висаджували кукурудзу і соняшник, сім’я Гончарових пішла на експеримент і прямо за своїм парканом створила нову туристичну перлину.

Туди відразу ринули туристи і любителі фотосесій, повідомляє “24 канал”.

Геннадій – інженер, його дружина Ольга – фармацевт у декреті. Пара жодного разу не була в Провансі, а лаванду вперше побачили в інтернеті. Тому в минулому році вирішили засадити свої 25 соток саджанцями французьких квітів.

“Сусіди досі не розуміють, що це відбувається. Навіть не всі знають, що у нас тут лаванда цвіте”, – розповів господар лавандового поля Геннадій Гончаров.

Свого другого літа лавандове поле стало новою туристичною перлиною. Франція зараз недоступна, а до харківського Провансу зовсім близько. На фотосесію в поле вже шикуються черги.

Лаванда цвіте двічі за літо, найбільш активно – в кінці червня. Ольга і Геннадій продають живі і засушені букети, роблять запашні іграшки, мило і саше і мріють виготовляти лікарські масла. За рік букети продавали не тільки в Харківську область, а й в інші українські міста і навіть в Канаду.

Лаванду використовують у медицині – як антибіотик, спазмолітик при мігрені, шлункових кольках, серцево-судинних захворюваннях, ангіні, нервових розладах, при опіках; в косметології – при виробництві декоративної та лікувальної косметики; в кулінарії – для приготування салатів, смаженого м’яса, риби, грибів. Також ця рослина має заспокійливі властивості при безсонні, втоми, тривожних розладах.

Для фотосесій харків’янам навіть влаштовують екскурсії на лавандове поле. У вартість поїздки вже входить фотосесія від професійного фотографа. В цілому екскурсія обійдеться в 390 гривень. Сюди також входить поїздка на мікроавтобусі без кондиціонера, вхідний квиток, репортажна фотозйомка і медстраховка. Крім цього, відвідувачів обіцяють пригостити охолодженим лимонадом з сиропом з лаванди, повідомляє 057.ua.

Вільних місць для фотосесій на найближчий час немає, кажуть господарі лавандового поля. Оренда їх поля коштує 600 гривень за годину.

Контакти господарів поля: 096-04-97-125, Viber 095-655-80-11

Instagram: @ my_lavender28