Потяги замість офіціантів і моделі перших паровозів

Все це можна побачити поруч з метро “Південний вокзал”, де знаходяться кафе “Локомотив” і Музей історії і техніки Південної залізниці. Але відшукати це місце – цілий квест.

Офіційна адреса кафе і музею – вулиця Котляра, 15 в. Це зовсім поруч з вокзалом, але якщо цього не знати, то вигадливі місцеві таксисти можуть возити вас колами півгодини.

Якщо ви стоїте обличчям до центрального залізничного вокзалу, вам потрібно піти праворуч і зайти до приміських кас. Там відразу треба вийти вліво, пройти трохи вздовж стіни і ЖД шляхів і повернути праворуч, зайшовши в будівлю північного терміналу вокзалу. Пройшовши його наскрізь, ви опинитеся знову на вулиці і, повернувши ліворуч, побачите кафе, а потім і музей.

Кафе “Локомотив” відкрилося тут у 2015 році і відразу стало однією з визначних пам’яток Харкова. Його родзинкою є три колекційні потяги, які доставляють замовлення замість офіціантів. Тут є копії як електровоза, так і паровоза.

Така “дитяча залізниця” проходить по всім столам у закладі, і тут можна милуватися не тільки маленькими потягами, а й мініатюрними фігурами людей, машин, копіями будівель і ЖД станцій.

Природно, такий колорит приваблює в кафе багато маленьких відвідувачів. Саме для них в меню не так давно з’явилися гамбургери, картопля фрі, піца і десерти, які так любить дітвора.

В цілому тут переважає домашня кухня і ціни середні по місту. Наприклад, гамбургер з картоплею і кетчупом обійдеться в 75 грн., невелика піца з шинкою і грибами – 85 грн., вареники з картоплею та сметаною – 42 грн., омлет з шинкою – 50 грн., млинці з сиром – 41 грн., капучіно і латте – 34 грн.

Дуже зручно, що поруч з кафе знаходиться ще одна визначна пам’ятка – Музей історії залізниці, у дворі якого можна побачити справжні старовинні локомотиви.

А всередині на вас чекають великі світлі зали, де можна побачити моделі перших паровозів, старовинні рейки, а також різне обладнання, яким користувалися залізничники 100 років тому і більше.

Тут можна дізнатися, як будувалася і розвивалася Південна залізниця, хто її очолював, побачити, яку форму носили раніше її працівники та послухати про їх заслуги.

Частими відвідувачами музею є школярі, тому працівники музею наполегливо просять їх батьків і вчителів не дозволяти дітям залазити на макети і чіпати їх в ім’я їх збереження.

До речі, відвідати музей, не замовляючи екскурсію, можна абсолютно безкоштовно. То чом би не відчути себе справжнім залізничником?