«Пластилінова ворона»: пароль на вході і картини з пластиліну всередині

Арт-кафе «Пластилінова ворона» вже давно стало однією з визначних пам’яток Харкова. Тут побували туристи чи не з кожного куточка світу. У цьому креативному просторі можна зануритися в радянську епоху і навіть зустріти персонажів знаменитого мультфільму про пластилінову ворону. Де знаходиться кафе, знають тільки посвячені, бо вивіски на вулиці Сумській, 17 немає.

Прямо на вході вас зустрічає сторож у вушанці, фуфайці і зі справжніми вусами (як у мультфільмі), який засипає вас загадками, відгадки на які є перепусткою до кафе.

Далі ви потрапляєте в радянський гардероб «Берізка» (в якому ще кафе можна зустріти цілий гардероб?), прикрашений старими програвачами і телевізорами.

Навпроти – висить величезна карта України з пластиліну, де прапорцями відзначилися відвідувачі з різних регіонів нашої країни.

А в основному залі висить цілий глобус з пластиліну, де прапорці можна побачити чи не на кожному континенті.

Треба відзначити, що на прикрасу стін і стелі арт-кафе пішло вже понад 10 тонн пластиліну!!! Адже кожному відвідувачу тут видають пластилін, щоб він міг залишити по собі слід.

Пару років тому адміністрація «Пластилінової ворони» оголосила серед відвідувачів конкурс на кращий твір мистецтва з пластиліну, в якому перемогла пластилінова копія картини Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря».

Зате тепер стіни закладу прикрашають пластилінові копії картин найвідоміших художників світу: Ван Гога, Далі, Боттічеллі та інших.

Багато хто приходить в «Пластилінову ворону», як у музей, адже тут все прикрашено виробами і написами з пластиліну.

Не дивно, що частими відвідувачами арт-кафе бувають діти, для яких сюди запрошують аніматорів і ростових ляльок-роботів.

А ще тут є таємна кімната фарцовщика Гриші (зі звукоізоляцією), щоб потрапити в яку, треба штовхнути книжкову шафу.

В цьому залі все оформлено в радянському стилі. Тут можна побачити килими на стінах, старий сервант з посудом, абажури і маленькі чорно-білі телевізори, обкладинки перших випусків журналу Playboy в рамочках, і все це в оточенні пластилінових написів на стінах.

«Пластилінова ворона» – не звичайне кафе. Сюди приходять не тільки скуштувати європейської кухні, а й послухати по п’ятницях і суботах ввечері живу музику 70-90-х у виконанні ВІА «Харків».

Крім того, тут є справжня кінотека, де в будні показують фільми 70-80-х років, а у вихідні – радянські мультфільми. Така кіновечеря, до якої входять перегляд фільму, вино і салат, коштує 150 грн.

А вечорами неділі о 18:00 в «Пластиліновій вороні» проходять швидкі побачення. Хто знає, може, тут ви можете зустріти свою долю?

Для любителів настільних ігор тут є абсолютно безкоштовна ігрова кімната, де можна пограти в шашки, шахи, лото, доміно, побудувати башту з дерев’яних брусків і позмагатися в інші настільні ігри, сидячи на диванах у вигляді пластиліну.

Не дивно, що «Пластилінова ворона» користується популярністю у харків’ян і гостей міста. Тут часто відзначають корпоративи та дні народження. За словами адміністратора кафе Катерини Кравченко, кожного іменинника чекає безкоштовний торт від закладу. Столики рекомендують бронювати заздалегідь за телефонами 066-557-59-22 та 067-823-01-83.

Всім гостям кафе, які вже йдуть, двірник обов’язково розповість пару байок і дасть з собою трохи насіння, щоб вони могли погодувати справжніх ворон.