Що побачили, а що ні, в Харкові «Орел і решка»

Восени на офіційному YouTube-каналі програми “Орел і Решка”, в рамках проекту «Вдома краще», з’явився випуск про Харків. Де побував ведучий і режисер програми Женя Синельников, а які ексклюзивні місця він пропустив, читайте в цій статті.

Женя Синельников відвідав найпопулярніші місця Харкова, оцінив їжу в дорогих ресторанах і студентській їдальні, а також поспілкувався з цікавими жителями міста. “Я не очікував, що Харків до такої міри крутий місто. З точки зору туриста, це не українське, а міжнародне місто. Сюди хочеться не приїхати подорожувати, тут хочеться жити. Будь ласка, приїжджайте сюди і подивіться на Харків своїми очима”, – резюмував ведучий.

Женя Синельников і Харківський Бенксі – художник Гамлет

“Починається другий сезон подорожей по Україні містом Харків. “Місто студентів”, “друга столиця” –  як Харків тільки не називають. Але Женя Синельников самостійно перевірить, що там та як. Залаштунки фестивалів у Харкові, вуличне мистецтво від харківського Бенксі – художника Гамлета , зустріч з відомим Ютуб-блогером Євгеном Бєлозьоровим і огляд найпопулярніших визначних пам’яток у місті”, – сказано в описі до відео.

Цього літа ведучий відвідав традиційні пам’ятки Харкова: центральний парк ім. Горького, Саржин яр, Ландау центр, прокотився на підвісній дорозі, шукав дзеркало у Дзеркальному струмені, познайомився з вуличною культурою нашого міста, оригінальними кафе і творчими хабами.

Однак це далеко не все, чим би міг похвалитися Харків і здивувати туристів з усього світу. Ми зустрілися з харківським гідом і істориком, директором єдиного в Україні «Музею дитинства» Валерієм Лейко, щоб з його допомогою скласти

ТОП-10 унікальних місць Харкова

1. Шахи на «Держпромі»

– Ми заходимо в метро «Держпром» і бачимо на станції столи для гри в шахи та почесну дошку харківських чемпіонів. Мало хто про це знає, що тут можна в будь-який час зіграти в шахи зі своєю дитиною або другом. У нас в гостях недавно були чехи і, зайшовши ввечері в метро, ​​вони були щиро здивовані, що на «Дерпромі» дійсно грають у шахи. У них в Празі такого немає.

2. Авіашоу

– Тільки в Харкові, а точніше на аеродромі «Коротич» є люди, які літають на реактивних літаках, влаштовуючи справжні авіашоу. Крім того, тут можна стрибнути з парашутом з інструктором, а це є не в кожному місті України. Плюс тільки в Харкові можна прийти з дітьми на екскурсію в аеропорт.

3. «Кінський рай»

– Це невелика ферма під Харковом, в напрямку Люботина, де вирощують коней. Туди можна прийти з дітьми, щоб їх покатати або навіть влаштувати там дитячий день народження.

4. Унікальні музеї

– Багато хто вже знає про музеї залізниці, про морський музей, але Музей дитинства знає ще мало людей. Тут можна потримати в руках унікальні предмети від геології і палеонтології до каліграфії, дітям дарують подарунки, наприклад, колекційні монети, відзначають дні народження і проводять Ночі в музеї, подорожуючи по нічному місту. Ми показуємо дітям, яке у нас дійсно гарне місто. Багато іноземних гостей Музею дитинства говорять, що Харків – це європейське місто, чисте і доглянуте.

5. «Вум» (вумний)

– Це творчий простір на третьому поверсі «Французького бульвару», на зразок Ландау Центру, де можна побачити і помацати всі закони фізики. На площі в 200 кв метрів розташовано кілька десятків креативних експонатів для відвідувачів від 6 років і до 100.

6. Студія звукозапису NN

– Цього літа ця студія записувала віденську оперу в столиці Австрії і працює з фірмою Sony.  Крім того, що вони професійно записують концерти, вони запрошують дітей з батьками, щоб ті могли записати свій власний диск на професійному обладнанні, а значить професійно увійти в історію своєї сім’ї.

7. Харківські підземелля

– Можна зібрати групу і спуститися в реальні підземелля 18-го століття в центрі Харкова. Майже щонеділі туди водять екскурсії, знаходять предмети старовини. Нещодавно там побував навіть посол Франції, який був вражений побаченим.

8. Клуб колекціонерів

– Щонеділі в парку ім.Артема збираються колекціонери, влаштовуючи блошиний ринок. Тут можна знайти рідкісні та унікальні речі.

9. Обсерваторія

– Це місце, де працювали найвідоміші харківські астрономи, в тому числі і Микола Барабашов. Коли ясна погода, я привожу туди на екскурсію дітей, щоб вони могли помилуватися Місяцем і зірками. На щастя, нещодавно меценат подарував професійний телескоп і Музею дитинства. Тепер ще більше харківських дітей можуть познайомитися зі світом космосу.

10. Бібліотека Короленка

– Це унікальна будівля, побудована архітектором Бекетовим. Сюди теж можна прийти на екскурсію, знайти в каталозі своїх однофамільців-авторів, побувати в старовинному читальному залі, послухати його тишу, побачити архівні книги, газети і журнали. І прочитати в газеті 19 століття оголошення, які є актуальними і сьогодні: шукаю гувернантку, няню, кухаря …

Валерій Лейко розповідає:

– Нещодавно відзначався День туризму, і нас як гідів міста запросили до Харківської міськради. І всі зійшлися на думці, що на сьогоднішній день Харків забирає пальму першості у Львова. Тому що протягом останніх п’яти років інтерес туристів до Харкова значно виріс. Виховуючи нове покоління в Музеї дитинства, зайвий раз бачиш, наскільки ми як культурна столиця України попереду дуже багатьох міст, навіть світу. Коли до нас в музей приїжджають іноземці, вони кажуть: «У нас такого немає!» Причому це говорять туристи не з Пакистану та Індії, а з США, Канади, Європи, Дубай, Гонконгу. На сьогоднішній день, якщо до Харкова приїде людина з України або будь-якої іншої країни світу, яка цікавиться різними напрямками, вона тут знайде для себе практично все

Вікторія ЗОВА, «Харьковские известия»