Мистецтво зі стрічок та бісеру: у Харкові проходить виставка вишитих картин

У виставковому центрі «Бузок», що в правому крилі оперного театру, проходить виставка вишитих картин під назвою «Мелодія кольору». Тут зібрані кращі роботи вишивальниць у різних техніках: вишивка бісером, стрічками і нитками.

В експозиції представлені вишиті портрети, пейзажі, натюрморти, ікони, – роботи на будь-який смак. Вишивальниці в повній мірі можуть конкурувати з художниками, адже їх роботи не менш яскраві, чуттєві та надихаючі.  

Історія вишивки налічує кілька спадів і злетів любові і визнання. Це дивовижне хобі ще недавно вважалося похмурим, зникаючим і немодним заняттям. Все змінюється і вишивка знову актуальна! У наш час почався новий виток любові до рукоділля, і вишивка – знову улюблене захоплення багатьох майстринь. Одні вважають за краще вишивати картини, інші – прикрашають вишивкою сумочки або одяг, треті – вишивають тільки ікони.

«Процес вишивання зовсім нескладний і під силу всім, хто може тримати в руках голку. Так-так, вишивати можуть навіть діти! До того ж вишивка бісером є корисною для їх розвитку: розвиває дрібну моторику й уяву, тренує посидючість, уважність і концентрацію», – зазначають організатори виставки.

Багато умільців погоджується, що вишивка заспокоює, приносить відчуття щастя і умиротворення, розслабляє після напруженої роботи, знімає втому, що накопичилася за день, дозволяє спілкуватися з однодумцями і заводити нові знайомства.

На виставці можна не лише милуватися чудовими витворами мистецтва ручної роботи, а й придбати різноманітні набори для вишивки. Хто знає: можливо, вишивка стане вашим новим хобі?

Виставка працює щодня з 11:00 до 19:00, крім понеділка, і відвідати її можна по 6 березня включно. Вхід вільний.