Чим дивує Музей наукових відкриттів WOOM

Дехто думає, що харківський музей наукових відкриттів WOOM – аналог «ЛандауЦентра». Насправді – нічого подібного. Тут зібрано майже 50 унікальних і дуже цікавих експонатів, які здатні здивувати і дітей, і дорослих.

Наприклад, в музеї WOOM можна побігати наввипередки з віртуальною змією, півнем або гепардом, почути звук зубами і навіть підняти власними руками (за допомогою важеля) справжню машину вагою півтонни! Тут все можна помацати, понатискати і випробувати на собі!

Якими ще експонатами здивував нас WOOM?

Котушки Тесли, що співають

Тут можна відчути себе музичним режисером блискавок, які створюють котушки Тесли. Натискаючи на клавіші синтезатора, ви генеруєте блискавки, що загоряються в такт вашої музики.

Інтерактивна пісочниця

Пристрій дозволяє продемонструвати те, як за допомогою сучасних комп’ютерних технологій створюються топографічні карти для довільного рельєфу.

Просторовий тунель

Установка дає можливість перевірити роботу вашого вестибулярного апарату. Спробуйте пройти по місточку крізь тунель, що обертається, не тримаючись за поручні. У багатьох тут починає крутитися голова…

Зоотроп Едмарка

Ви бачите пластикову фігуру, яка обертається за годинниковою стрілкою. Кожен наступний елемент фігури розташовується щодо попереднього під кутом 137,5 градусів. Цей кут відповідає золотому перетину, яке ми можемо спостерігати в природі: наприклад, в шишках, в розташуванні зерен квітки соняшника, в ананасі і т.д. Фігура підсвічується з використанням стробоскопічного ефекту. При підборі правильної частоти мерехтіння виникають різноманітні оптичні ілюзії.

Маятник Максвелла

Експонат демонструє процес збереження механічної енергії шляхом переходу потенціальної енергії тіла в кінетичну і навпаки.

Мегакалейдоскоп

Експонат частково використовує принцип класичного калейдоскопа. Перебуваючи всередині гігантського калейдоскопа, дзеркала перевідбивають світло від сотень яскравих мерехтливих лампочок стелі і створюють ефект світлових композицій, які повторюються.

Модель гравітаційного поля чорної діри

Запускаємо монетку. Рухаючись по воронці, монета являтиме собою певну модель небесного об’єкта (зірки, планети тощо.), котрий був захоплений гравітаційним полем чорної діри. За певних наближень гравітаційний вплив стає настільки великим, що монетка провалюється у воронку і зникає назавжди. Те ж саме відбувається і з небесним тілом.

Це далеко не всі цікаві та інтерактивні експонати музею. Тут також можна проводити розкопки древніх тварин і складати пазли з внутрішніх органів людини, тим самим вивчаючи анатомію.

Тож не дивно, що багато дітлахів тут навіть святкують свій день народження.

Музей наукових відкриттів WOOM знаходиться в ТРЦ «Французький бульвар» (вул. Академіка Павлова, 44-Б), на другому поверсі (вхід з катка), і працює щодня з 10:00 до 20:00. Ціна квитка для дітей – 120 грн., для дорослих – 150 грн. Груповий квиток для школярів – від 70 грн. Для сім’ї від трьох осіб – знижка 25%.

Кожну групу допитливих і готових до ігор і відкриттів школярів, вчителів та батьків супроводжують екскурсоводи, готові допомогти розібратися в головоломках науки.

Приходьте і ви переконаєтеся, що фізика, хімія і біологія можуть бути дуже цікавими науками!