Музей сексуальних культур світу: відверто про сокровенне

Чим цікаві інтимні традиції різних народів світу, як секс відображали в мистецтві, як вести насичене і безпечне статеве життя навіть у пенсійному віці, – про це та багато іншого розповідають в Харківському науково-просвітницькому музеї сексуальних культур світу.

Музей був створений ще в 1999 році при кафедрі сексології та психології післядипломної освіти медиків. Засновником музею і першої в Радянському Союзі такої кафедри був доктор медичних наук Валентин Кришталь. «Тема сексу залишається актуальною і таїть в собі багато питань і непередбачуваних понять, тому він вирішив створити музей, щоб показати всім, що сексуальні відносини – це найдавніша і найголовніша культура людства. Наш музей розповідає, які стосунки були у різних народів, і звідки походять корені сексуальних проблем сучасного світу», – розповідає екскурсовод Ольга Люберцева.

У музеї виділена спеціальна кімната для підлітків, щоб проводити просвітницькі бесіди для старшокласників. Тематика лекцій побудована з точки зору фізіології тіла людини і психології відносин. Підліткам пояснюють, що таке статевий акт, розповідають про методи контрацепції і з якого віку краще починати інтимне життя. «Багато батьків і педагогів не вміють або бояться говорити з дітьми на цю тему, тому музей відіграє важливу просвітницьку роль у цьому питанні. Ми допомагаємо захистити дітей від помилок і неприємностей, які можуть відбуватися в їхньому житті від незнання», – зазначає екскурсовод.

«Дорослим ми пропонуємо вивчити сексуальні культури світу, щоб, можливо, використати щось з метою експерименту в своєму інтимному житті», – каже Ольга Вікторівна.

«Дуже часто задають питання: яка культура найпрогресивніша? Треба сказати, що кожен народ сприймає інтимні стосунки по-своєму, але найбільше розчулення, ніжності, позитивних емоцій представлено в індійській культурі», – розповідає Ольга Люберцева.

Експонати музею представлені у вигляді різних інтимних фотографій, репродукцій з Камасутри і копій картин художників 18-19 століття на тему сексу, просвітницьких текстів і еротичних скульптур, створених руками харківських авторів. «Наша головна мета – вселити у відвідувачів музею надію, що життя прекрасне і дивовижне, а сексуальні стосунки можуть бути приємними і незабутніми», – зазначає екскурсовод музею.

Частими відвідувачами музею є групи школярів і пенсіонерів, студенти та військовослужбовці. Ціна квитка досить демократична: 50 грн для дорослих і 30 грн – для пенсіонерів та школярів, екскурсія коштує трохи дорожче.

Знаходиться Харківській науково-просвітницький музей сексуальних культур світу на вулиці Маяковського, 5 і працює щодня з 11:00 до 19:00.