Морський музей у сухопутному місті

Хто б міг подумати, що в нашому сухопутному місті може бути справжній Морський музей з унікальною колекцією макетів кораблів від першого човна до сучасних лайнерів.

Відкрив цей музей ще в 2009 році судомоделіст Олександр Якименко. У його колекції понад 50 кораблів, половину з яких він зробив своїми руками. Наприклад, на створення цього корабля у нього пішло цілих 8 років!

Олександр настільки захоплений морською тематикою, що його екскурсії схожі на перегляд пригодницького фільму про перших мореплавців, піратів, морські бої і так ділі.

Морський музей займає всього два приміщення, однак тут така висока концентрація унікальних експонатів, що розповідати про них можна годинами. Де він їх знаходив? На блошиних ринках, у інших судомоделістів України, з якими він неодноразово брав участь у змаганнях.

Чого тут тільки немає. Водолазний дзвін, прилад навігації 12-13 століття, макет корабля самого Христофора Колумба, спеціальний млин для будівництва кораблів, механізм для підняття якоря, європейський корабель 17-18 століття, для будівництва якого в ті роки треба було вирубати 2000 дубів! І не дивно, адже тільки одна щогла корабля – висотою з сучасну 9-поверхівку! Виявляється, палубу раніше фарбували червоним кольором, щоб під час бойових дій моряки не боялися крові.

А ще в колекції Морського музею є справжні мушлі, шкура анаконди і статуетки з залізного дерева, які колись використовували замість грошей для покупки рабів.

Можна тут побачити і мумії морських мешканців: рифової акули, пінгвіна, омара, лангуста.

У Музеї зібрано також унікальну колекцію морських біноклів, демонструється морська форма часів першої світової війни і форма офіцерів морської авіації, азбука Морзе і унікальна шифрувальна машина.

Ще тут представлені моделі першого катамарана, першого бойового підводного човна і першого броненосця. А на довершення – справжній водолазний костюм радянського підводного човна 1938 року.

В цілому, Харківський морський музей пропонує до уваги відвідувачів історію мореплавання в моделях. Тільки тут можна побачити, як будували і спускали на воду кораблі, можна заглянути всередину військового корабля XVII століття, дізнатися, як встановлювали і працювали зі знаряддями на старовинному вітрильнику, як діставали золото з затонулих галеонів і багато іншого.

Морський музей знаходиться прямо біля станції метро «Архітектора Бекетова» на вулиці Жон Мироносиць, 13, на другому поверсі будівлі ДК міліції. Працює він з вівторка по неділю з 10:00 до 18:00. Вартість квитка з захоплюючою екскурсією – 85 гривень.