Харківський історичний музей запрошує на безкоштовні виставки

Вхід до Харківського історичного музею ім.Сумцова з 22 по 24 січня буде безкоштовним. Це пов’язано з тим, що 21 січня музей відзначатиме свій 100-річний ювілей і відкриється після реконструкції.

До цієї дати в музеї підготували одразу три нових виставки:

• “Слобожани” – про формування культури нашого регіону;

• “Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу”;

• “Традиції та просвіта. До 100-річчя Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова” – про історію установи.

“Історію робить людина. У центрі нової експозиції “Слобожани” є слобожанський будинок, тому що для кожної людини головне – це його сім’я, будинок, Батьківщина. Саме в будинках, в сім’ях традиції передавалися з покоління в покоління. Ми спробували зафіксувати це в нашій виставці, – розповідає заступник директора Харківського історичного музею Ольга Сошникова. – За допомогою цінних артефактів і цікавих інтерактивів ми хочемо розповісти відвідувачам історію формування нашої слобожанської культури з найдавніших часів до кінця XIX століття, розкрити її культурний код, підкреслити важливість Слобожанщини для всієї України і нагадати про цінності, які ми втратили”.

Крім виставки “Слобожани”, в день ювілею в музеї розпочнуть роботу ще дві експозиції – “Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу” і “Традиції та просвіта. До 100-річчя Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова”. Вони присвячені 100-річній історії музею, його еволюції від початку XX століття до наших днів. Виставка “Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу” відбудеться в музеї вперше за кілька десятків років і розсекретить музейні експонати, які ніколи раніше не демонструвалися відвідувачам.

“Ми покажемо цікаві артефакти, які дарували музею в різні часи його 100-річної історії колекціонери. Зокрема – відомі харківські художники і фотографи”, – говорить Ольга Сошникова.

Урочистості з нагоди ювілею музею розпочнуться о 12:00 21 січня на третьому поверсі оновленої будівлі.