Харків прийнятий до Всесвітньої федерації туристичних міст

Харків – перше місто в Україні, яке увійшло до Всесвітньої федерації туристичних міст.

Про це 12 листопада повідомила заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міськради Юлія Згурська. За її словами, тепер відповідне рішення про членство у всесвітній організації буде винесено на найближчу сесію міської ради.

У травні на туристичному форумі міський голова Геннадій Кернес підписав заявку про вступ міста до WTCF. Організація розглянула заявку і прийняла позитивне рішення. Так Харків став першим містом в Україні, яке увійшло до Всесвітньої федерації туристичних міст, штаб квартира якої розташована в Пекіні (КНР). Юлія Згурська зазначила, що інформація про місто буде поширюватися на світовому рівні, тому що крім міст членами WTCF є різні організації, пов’язані з туризмом, – туроператори, авіакомпанії тощо. Варто також чекати туристів з Китаю.

«Китайці – сама мандрівна нація, яка витрачає понад 10% свого ВВП на розвиток туризму. Цей ринок є одним з цільових не тільки для Харкова, але і будь-якого європейського туристичного міста. Наша мета – поширити якомога більше інформації про Харків і його визначні пам’ятки. Членство в ВФТМ також стимулює розвиток туристичної інфраструктури. Ми вже готуємо гідів на китайській мові, займаємося перекладом на китайський табличок з QR-кодами, які були встановлені раніше», – повідомила Юлія Згурська.

За її словами, туристи з Китаю не приїжджають тільки в одне місто на кілька днів. Тому Харків працює з іншими українськими містами, щоб запропонувати туристам спільні продукти і вони могли познайомитися з різними регіонами України.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року харківська делегація взяла участь у саміті Всесвітньої федерації туристичних міст, який проходив у Гельсінкі (Фінляндія). Захід об’єднав понад 400 делегатів з 100 міст 50-ти країн, а також представників міжнародних туристичних організацій.