Харків планує і далі розвивати міжнародне співробітництво

У 2019 році Харків підписав договір про співпрацю з містом Мінськом (Республіка Білорусь), перший в Україні приєднався до Всесвітньої федерації туристичних міст і отримав кілька значущих нагород у сфері туризму.

«Це і визнання Верховної Ради. Також у скарбничці міста – кілька нагород від журналів «fDi Magazine» і «Financial Times» у сфері туристичних локацій майбутнього. Йдеться про направлення «Mice», тобто ділового туризму, у якому Харків – один з лідерів в Україні», – розповіла заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міськради Юлія Згурська.

Крім того, Харків уже кілька років поспіль отримує нагороди журналу «Financial Times» у сфері економіки.

Чиновниця також зазначила, що багато зроблено у сфері міжнародного співробітництва в рамках «Eurocities» – мережі, що об’єднує органи місцевого самоврядування 140 міст з усього світу, а також Асоціації міст-володарів Призу Європи. Два роки поспіль Харківський міський голова Геннадій Кернес очолював асоціацію. У 2019 році Харків передав права головуючого міста польському Ченстохова, і зараз Геннадій Кернес виконує посаду віце-президента. Робота у рамках асоціації триває.

Юлія Згурська також повідомила, що зараз у Харкова є 34 міста-побратими в 23-х країнах світу. У 2020 році Харків відзначить ювілейні річниці співпраці з трьома містами-побратимами. Наприклад, на честь 20-річчя побратимства з болгарською Варною планується познайомити жителів цього міста і харків’ян з традиціями і культурою один одного, щоб вони більше дізналися про життя в різних країнах.