Гірськолижний сезон у Харкові-2020: що по чому

Незважаючи на те, що в Харкові немає гір, у нас є гірськолижні курорти. Недалеко від Білгородського шосе розташовані комплекси «Харківська Швейцарія» і «Екстрім-стиль». Нарешті, до середини лютого вони дочекалися снігу і відкрили сезон. У найближчі вихідні, поки не розтанув сніг, очікується наплив лижників і сноубордистів. Ми вирішили дізнатися, скільки коштує тут покататися.

Як добре, що харків’янам не треба їхати в Карпати чи Альпи, щоб покататися на лижах, тюбінгу або сноубордах. Багато хто давно знають «Харківську Швейцарію» за її круті гірки, зручні підйомники, великі парковки і зони відпочинку. Взимку, коли випадає багато снігу, тут неймовірно красиво. Можна і покататися на лижах на 300-метровій трасі, і перекусити в кафе, і погуляти в лісі, і подихати свіжим морозним повітрям.

У 2020 році сніг випав тільки в першій половині лютого, коли його вже ніхто не чекав. Крім дітей, лижників і сноубордистів, природно, які тут же відправилися підкорювати гірки.

Ціни на «Харківській Швейцарії» досить демократичні. Прокат лиж або сноуборду на день вам обійдеться всього в 200 грн, дітям – 150 грн. Покататися на тюбінгу з підйомником можна за 150 грн. на годину. Сам же підйомник у будні коштує 180 грн. за дві години, у вихідні та свята – 230 грн. Це набагато дешевше, ніж, наприклад, у Буковелі.

Для дітей тут передбачена легка навчальна траса, а новачкам допомагають досвідчені інструктори гірськолижної школи «EvereSt». Вартість їх послуг є на сайті курорту.

Сусідній спортивно-оздоровчий гірськолижний комплекс «Екстрім-стиль» не сильно відрізняється від «Харківської Швейцарії»: тут приблизно така ж гірка і підйомник, є прокат спорядження та працюють інструктори, але коштує трохи дорожче. Наприклад, прокат спорядження на день в будні тут коштує 250 грн, дітям – 200 грн., у вихідні – 300 грн. і 250 грн. відповідно. Тюбінг теж у вихідні дорожче – 200 грн. на годину і без підйомника. Підйомник за дві години обійдеться вам тут в 250 грн., а інструктор – 450 грн. за одну годину.

Але все це, все одно, набагато дешевше Карпат або Альп. Тому, навіщо платити більше і їхати далі, коли у нас є свої гірськолижні курорти (нехай і більш скромні)? Працюють вони щоденно з 10:00 до 23:00.

Так що беріть своїх дружин, чоловіків, дітей і вирушайте на ці вихідні до «Харківської Швейцарії» або «Екстрім-стилю» насолоджуватися зимовими розвагами!