Чим зайнятися в Саржиному яру (фоторепортаж)

Саржин яр можна по праву назвати кращою рекреаційною зоною Харкова. Тут багато дерев, свіже повітря, кришталево чиста вода в джерелі, комфортні зони відпочинку і різні активності для дорослих та дітей. Після реконструкції тут відчуваєш себе, як у затишному оазисі посеред галасливого мегаполісу. Чим тут можна зайнятися, читайте в нашому огляді.

1. Відпочити в тіні дерев

У Саржиному яру багато комфортних і різноманітних лавочок і декоративних стільців.

Тут можна не тільки посидіти в затишних металевих кріслах, а й полежати на лавочках-ліжках. Після напруженого дня тут можна чудово розслабитися і помедитувати.

2. Покататися на веліках

Через весь Саржин яр проходять ідеальні велодоріжки, які з’єднані з Лісопарком і парком ім.Горького, загальною протяжністю понад 30 км. Щоб не заважати відпочиваючим, тут навіть побудована велоестакада.

3. Половити рибу

В один зі ставків Саржиного яру запустили багато великої форелі. Тут же можна безкоштовно взяти вудку з наживкою і порибалити. Платити доведеться лише за виловлену і випотрошену для вас рибу – 230 грн. за кг. Одне з правил риболовлі: спійману рибу відпускати назад у ставок не можна.

4. Поморжувати

Саржин яр – найпопулярніше місце серед харківських «моржів». Для них тут зроблено спеціальну купіль і роздягальні. Загартовуються харків’яни тут цілий рік. Особливо багато бажаючих попірнати на Водохреще. Попередньо купіль, а потім і всіх присутніх освячує священик. А влітку на галявинах повно людей, які активно загоряють і влаштовують пікніки.

5. Зайнятися спортом

У Саржиному яру обладнали кілька сучасних спортивних майданчиків з різними турніками, брусами, тренажерами, столами для армрестлінгу і м’яким покриттям. Сьогодні тут немає відбою від бажаючих потренуватися. Окремо обладнано величезний майданчик для гри в настільний теніс, який освітлюється в темний час доби.

Що найприємніше: всі ці активності абсолютно безкоштовні.

6. Розважити дітей

Для дітвори в Саржиному яру створили всі умови, щоб гарненько повеселитися. Тут є кілька оригінальних дитячих майданчиків з величезними гойдалками, батутами, тунелями і навіть штучним вулканом.

Поруч працює кіоск з морозивом і напоями.

7. Попити джерельної води

Саржин яр спочатку був просто джерелом питної джерельної води. Незвичайний навіс над джерелом став символом цього місця. Безкоштовна кристально чиста вода тече тут цілодобово. Чим не привід захопити додому хорошої води?

8. Відвідати дерев’яну церкву

А ще в Саржиному яру знаходиться дивовижної краси дерев’яна церква. Це храм на честь ікони Божої Матері «Відрада, або Втіха» Української Православної Церкви. Він був відкритий у 2011 році. Храм складається з двох прибудов. Верхній присвячений іконі Божої Матері «Відрада, або Втіха», його побудували в давньоруському стилі. Нижній присвячений іконі Пресвятої Богородиці «Живоносне джерело», він виконаний у візантійській храмової стилістиці. У храмі регулярно відбуваються богослужіння, і співає чудовий жіночий хор.

Якщо ви ще не були в Саржиному яру після реконструкції, то обов’язково варто його відвідати. Тут можна чудово відпочити всією сім’єю і душею, і тілом.